Şefin mayonez denemesi

Şefin mayonez denemesi

Ve okuldaki 3. Pratik dersimde mayonez yaptık. Tabii ki sadece mayonez degil, amaç italyan salatası ve patates salatası yapmaktı.

Salata için kullanacağımız garnitürü de biz hazırladık, turp ve havuçları macedoine (!) olarak kestik. Belirli sıralarda ve tuz oranlarında yeşil sebzelerimiz de dahil haşladık. Patates yumurta vs derken herşeyi ilk bir saatte hazırlamıştık. En sona kalan mayonez ise karıştır karıştır karıştır.. Çok uzun sürdü, kolum ağrıdı, mutfak sıcak iyice terledik vs. Ayrıca herkes için ayrı ayrı belirlenen servis zamanı da yaklaştıkça stres arttı. Neyseki tam vaktinde istasyonum temiz, tabaklarım ise şefin karşısındaydı (Şef yemeden fotoğraf çekmeyi ihmal etmedim tabi)

Hazırladığım salataların tadına tuzuna bakmış olsam da tedirgindim çünkü bir önceki derste tuz ve biber konusunda kıt davranmışım (ki bana göre mükemmeldi ben biraz tuzsuz yerim) Amaaa.. Çok güzel olmuştu. Çok güzel oldu diyorum çünkü Şef Frank (ki kendisi azıcık serttir) bile etkinlendiğini ve beğendiğini söyledi !!!!

Mutfaktan çıkarken o stres yorgunluk ve aklımın bir yandan işte olması hiç umrumda değildi açıkçası. Bir ders daha başarılı bir şekilde bitmişti.

Bakalım haftaya neler pişireceğiz 🙂

2 thoughts on “Şefin mayonez denemesi

  1. Ellerine saglik. Cok guzel gozukuyor. Sef Hasibenin yemeklerini tatmak icin sabirsizlaniyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir